Vergeten?

Inloggen met je Facebook

Bewaar deze instructie in een nieuwe afspeellijst of selecteer een bestaande.

Afspeellijsten zijn ook zichtbaar voor andere gebruikers

Bestaande afspeellijsten

Hoe kun je zelf sorbetijs maken met verse of diepvries vruchten?

  • 1 jaar en 5 maanden geleden
  • 4288 keer bekeken
  • Waardering
    0

Omschrijving

Sorbetijs is simpel zelf te maken met verse of diepvries vruchten. Het ijs is licht verteerbaar en niet alleen lekker als dessert, maar ook als verfrissend tussendoortje. Voor een extra feestelijk nagerecht kun je het ijs maken met wijn. In de instructievideo kun je zien hoe je sorbetijs zelf kunt maken.
Bron: ZTRDG.nl

Handleiding (afdrukken)

Benodigdheden

  • 175 ml fruitige wijn (Sauvignon) of water
  • 175 g suiker
  • het sap van anderhalve citroen
  • 500 g rijpe aardbeien of ander zacht fruit, vers of diepvries

1. De siroop maken

Doe de wijn of het water met de suiker in een pan. Breng dit aan de kook en laat het doorkoken tot een suikersiroop. Haal de pan van het vuur en laat de siroop afkoelen.

2. De vruchten pureren

Maak het fruit schoon en doe het in een blender of kom. Doe het sap van de citroen erbij en pureer in de blender of met de handmixer het fruit tot moes.

Als je diepvries fruit gebruikt laat de vruchten dan wel even uitlekken!

3. Het ijs maken

Meng de moes met de suikerwijn, giet het mengsel in een diepvriesbakje en laat het ijs in de vriezer hard worden of maak van de moes ijs in een ijsmachine.

Je kunt het ijs serveren in een ijshoorntje of een glas en garneren met wat achtergehouden fruit en/of slagroom.

Wist je dit?

Met een jaarconsumptie van 7 liter eten we meer dan twee keer zoveel ijs als 30 jaar geleden. Dat is echter niets vergeleken bij de Amerikanen die ruim 20 liter per jaar verorberen. De Zweden zijn met 16 liter de Europese ijseters nummer één.

Tips of opmerkingen? Plaats deze hier!

Deze instructie melden als ongepast